O nás

Vyrábame bavlnené rúška v profesionálnej krajčírskej dielni na Slovensku. Kedže nosenie rúšok sa stalo bežnou súčasťou našich životov, rozhodli sme sa poňať výrobu rúšok tak, aby ich ľudia nevnímali ako nevyhnutnosť, ale ako módny doplnok a kúsok svojho oblečenia.

Pandémia pominie ale bavlnené rúška tu zostanú

Na nosenie rúšok sme si zvykli najmä počas vypuknutia pandémie v roku 2020. Pandémia však ustúpi, všetci veríme, že časom úplne zmizne, ale naše bavlnené rúška tu budú aj naďalej. Chceme veriť, že na Slovensku a v Českej republike bude stále veľa zodpovedných ľudí, ktorí budú nosiť rúška aj naďalej. Či už počas každoročnej chrípkovej epidémie (na spomalenie jej šírenia), alebo v čase alergií a lietajúcich topoľov. Aj preto sme sa rozhodli vyrábať bavlnené rúška trochu inak.

V čom sme iní

Ako sa hovorí, je lepšie raz vidieť ako o niečom 100 krát počuť. Keď sme našim kamarátom povedali, že šijeme bavlnené rúška, ich reakcia bola často: „všetci šijú rúška“. Áno, bola to pravda, preto sme sa chceli od tých „všetkých“ odlíšiť. Čím sme teda iní?

Profesionálna výroba

Vyrábame rúška v profesionálnej krajčírskej dielni na kvalitných šijacích strojoch.

Kvalitné materiály

Vyrábame 2-vrstvové rúška zo 100% bavlny, z ktorej väčšina spĺňa štandard OEKO-TEX Standard 100. Pri takmer všetkých vzorovaných rúškach z vnútornej strany používame bielu alebo čiernu popelínovú bavlnu, ktorá je veľmi príjemná na dotyk.

Na uchytenie okolo uší používame veľmi jemné gumičky o hrúbke 4-5 mm, ktoré sú dostatočne elastické, aby neťahali za ušami. Gumičky máme v bielej a čiernej farbe. Pri každom rúšku volíme farbu gumičky a farbu nite tak, aby čo najlepšie ladili s designom rúška.

Pre lepšie tvarovanie okolo nosa je do rúška všitý tenký drôtik, vďaka ktorému sa menej rosia okuliare a rúško lepšie prilieha k tvári.

Veľkosti pre dospelých aj pre deti

Vyrábame rúška vo 2 veľkostiach – pre dospelých a pre deti. Chcete sa zladiť matka a dcéra, otec a syn, alebo celá rodinka? U nás to nie je žiaden problém. Väčšinu rúšok máme vyrobenú skladom v oboch veľkostiach. Pri niektorých vzoroch, ktoré sa podľa nás nehodia pre deti (napríklad pri pokrových kartách) sme detskú veľkosť nevyrábali. Ale v prípade záujmu vám dokážeme na objednávku vyrobiť aj rúško, ktoré nemáme skladom (ak budeme mať bavlnu s daným vzorom). Neváhajte nám napísať mail a spýtať sa 🙂

Široká ponuka farieb a vzorov

Snažíme sa mať širokú paletu jednofarebných rúšok, aby ste sa vedeli zladiť do práce, k obleku, k saku, kravate, ku kostýmu. Vyrobili sme už viac ako 30 farebných odtieňov a viac ako 140 vzorovaných rúšok vo veľkostiach pre deti aj pre dospelých. Aj v kategórii rozprávkové vzory nájdete dospelácke veľkosti rúšok, pretože si myslíme, že aj dospelí môžu nosiť veselé a „detské“ motívy.

Tovar skladom

Rúška ktoré sú na eshope uvedené ako skladom, skutočne máme skladom vyrobené a vieme ich veľmi rýchlo posielať k vám. Ak sa nejaký typ alebo veľkosť rúška vypredá, snažíme sa ho vyrobiť, ak máme dostupné materiály.

Rúška na mieru

Ak si chcete dať vyrobiť rúška pre svoju firmu, organizáciu, neziskovku, alebo partiu kamarátov, vieme vyrobiť rúška s logom, alebo s kompletnou grafickou potlačou, ktorá je jemná a rúško vyzerá špeciálne. Kto túži byť taktiež iní ako sú ostatní, tak nám napíšte a my vám s tým radi pomôžeme. Vieme vyrobiť aj menšie série už od 50 kusov (pri priaznivej cene za 1 rúško).

Na záver

Tak. Už ste o tom „počuli“, resp. čítali a teraz je čas si vybrať z našej ponuky a presvedčiť sa, či sme naozaj takí super, ako sme to v riadkoch vyššie napísali. Ďakujeme, že nás podporujete.